Slezkoostravský hrad

Přednášky na Slezskoostravském hradě

11.11.2022

Listopad na Slezskoostravském hradě je ve znamení přednášek. Hned 1. listopadu se díky Československé obci legionářské, jednotě Ostrava, uskutečnila přednáška doplňující aktuální výstavu na téma Stejnokroje a výstroj legionářů. Výstavu můžete zhlédnout do 8. ledna 2023 a doplní ji ještě další tematické akce.

Další přednášky jsou ze série Historický podzim na Slezskoostravském hradě. Sérii zahájil 3. listopadu doc. Mgr. Jiří Brňovják, Ph.D. povídáním na téma Jindřich Vilém hrabě Vlček, barokní osobnost dnešního Ostravska. Hned o týden později, 9. listopadu vedl PhDr. Jiří Jung, Ph.D. přednášku na téma Zapomenutá historie budovy rektorátu OU - klášter kongregace sester sv. Kříže v Moravské Ostravě.

Ale to ještě není vše. Další tři přednášky na návštěvníky hradu v malém sále ještě čekají. Ve středu 16. listopadu prof. PhDr. Aleš Zářický, Ph.D. svou přednáškou populární formou představí rozvoj Ostravy a okolních měst a obcí nejen jako významných středisek hornictví a hutnictví železa, ale také jako důležitých center petrochemie, těžkého strojírenství a jiných průmyslových odvětví. 

Opět středa, 23. 11., bude patřit RNDr. Janu Lenartovi, Ph.D. Představí "Skryté klenoty krajiny Slezské Ostravy". A poslední přednáška ze série, 30. listopadu, bude věnovaná "Průvodcovské praxi na hradech a zámcích v historické retrospektivě". Povede ji Mgr. Květa Jordánová, Ph.D.

Více informací o jednotlivých přednáškách zde. Přístupné jsou v rámci vstupného na hrad a konají se v malém sále.

Zpět

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Loděnice Ostrava

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů