Slezkoostravský hrad

Hodokvas na hradě

17. ročník podzimního hodování na hradě.

Den plný výborného jídla, pití, zážitků a pestrého doprovodného programu pro všechny věkové kategorie. 

Program na Slezskoostravském hradě potěší malé i velké návštěvníky. Chybět nebudou workshopy, ochutnávky, různé ukázky, hudba ani divadlo.

Klub českých velocipedistů z Hrabové doveze "velká historická kola", tedy velocipedy. A vy nemusíte být pouhými diváky, jízdu na velocipedech si můžete rovnou vyzkoušet. A pokud se na sedle takového kola necítíte bezpečně, děti se mohou svézt na ponících, se kterými na hrad přijede paní Soňa Matušková.

Westernovou show přiveze Ladislav Gin z Janovic u Rýmařova. Pyšní se titulem šampióna v ovládání dlouhého biče a zájemci se dokonce budou moci zúčastnit workshopu a jeho umění se přiučit.

Návštěvníci Hodokvasu v roce 2021 si možná pamatují poštolku Pištu. Vyletěl tehdy na hradní věž a nechtěl zpátky, báli jsme se, že se nevrátí. Pišta celý rok trénoval a letos nám to chce ukázat ještě jednou - opět vystoupí s Karlem Nejmanemsokolníkem biologické ochrany z letiště v Hradci Králové a kromě Pišty vystoupí i káně Harrisovo, raroh a orel skalní.

Fakírskou a ohňovou show obohatí program Petr Dragon Kozák. Chůze a skoky na střepech, ležení na fakírském loži, žonglování s ohni. Bude to stát za to! A pozor, nebude chybět ani fakírská škola.

Kolem poledne by na hradě neměli chybět všichni milovníci pečení. Na hodokvas totiž dorazí Markéta Tomášková, účastnice populární soutěže o pečení známé z České televize. Na pódiu předvede něco ze svého pekařského umění, výrobky budete moci také ochutnat. Přijede zároveň se svými kolegy z Farmy ve vsi a zakoupit tak budete moci například sušené květiny.

Dorazí k nám také pan Červinka z Shervudu. Ukáže své kovářské řemeslo a děti jistě ocení historický kolotoč, na kterém se budou moci povozit.

V dopoledních hodinách vystoupí ostravský písničkář Zdeněk "Mendoš" Furmančík. Odpoledne to roztočí ostraváci Tygrasz a nezapomeneme ani na keltskou hudbu, která se k hodokvasu tematicky hodí. Těšte se tedy také na Kelt Grass Band.

Milujete hry? To jste u nás správně. Tajuplný svět podivuhodných her totiž přijede představit Jiří Šebesta. Nabízí nezapomenutelný zážitek, který vám zamotá hlavu fantaskními příběhy. Hry jsou vytvořeny ze dřeva, kovu, kamení, bavlny apod. Jejich odlišnost je specifikum a jsou nezaměnitelné od klasických sériově vyráběných her. Přijďte si je vyzkoušet!

Milan Šťastný zahraje loutkovou nepohádku Mundrák Jozefus podle slezské pověsti o vykutáleném Jozefusovi, který napálil dva handlíře. Představení je interaktivní, děti si loutky i vyzkouší. Nezůstane pouze u nepohádky - v malém hradním sále se těšte i na čtení a dílničky - Pověsti z ostravska a okolí. Dílny a přestavení jsou vhodné pro děti od 6 let, mladší spíše v doprovodu rodičů.

Pěknou památku na hradní hodokvas si můžete odnést z originálního fotokoutku Printerka. Vyfotit se můžete v historických kostýmech.

Renáta Jahodová je bylinkářka a lektorka. Na hradě bude prodávat bylinkové čaje a svou autorskou knihu Moudrost přírodního léčení. Nezůstane ovšem pouze u prodeje. Přijďte na voňavé dílničky! V dopoledních hodinách si vyzkoušíte výrobu bulinkové koupelové soli, odpoledne přijde na řadu poznávačka bylinkových čajů.

Celým dnem návštěvníky bude provázet ostravský moderátor, improvizační herec a bavič Petr Kubala. V Ostravě má svou talkshow se známými hosty s názvem Kafrárna.

Shrnutí programu:

 • Klub českých velocipedistů z Hrabové - možnost projížďky
 • Projížďky na ponících 
 • Historický dřevěný kolotoč
 • Westernová show Ladislava Gina a workshop ve švihání bičem
 • Ohňová a fakírská show a fakírská škola - Petr Dragon Kozák
 • Živé pečení s Markétou Tomáškovou
 • sokolník Karel Nejman
 • Kovář pan Červinka
 • Tajuplný svět podivuhodných her
 • Zdeněk "Mendoš" Furmančík
 • Kelt Grass Band
 • Tygrasz
 • Divadlo Milana Šťastného včetně čtení a dílničky
 • Printerka - originální fotokoutek
 • výroba soli do koupele a poznávačka bylinkových čajů 
 • moderátor Petr Kubala

Na co se můžete těšit v gastro zóně?

Pivovary:

Občerstvení a prodejci potravin:

Ostatní alko & nealko:

Prodejní stánky:

Program i prodejce postupně doplňujeme. Další informace najdete v události na Facebooku.

Foto: Radim Kuzmin 

Za podporu akce děkujeme společnosti HSF System a.s.

HSF System

Vstupné:

Zvýhodněný předprodej do 7. 10. 2022
100 Kč   dospělí
  60 Kč   děti od 6 let, senioři nad 63 let, studenti, TP, ZTP, ZTP/P
280 Kč   rodinné vstupné (2 dospělí + 2-3 děti)

Na pokladně hradu v den akce 8. 10. 2022
120 Kč   dospělí
  60 Kč   děti od 6 let, senioři nad 63 let, studenti, TP, ZTP, ZTP/P
350 Kč   rodinné vstupné (2 dospělí + 2-3 děti)

Zdarma děti do 5 let vč., doprovod ZTP/P

Vstupenky online nebo na pobočkách Ostravainfo.


Kontakty:

Organizátorem akce je Černá louka s.r.o.

Kontaktní osoba, stánky, program: Denisa Ježková, denisa.jezkova@cerna-louka.cz, 724 184 439

Marketing: Veronika Břicháčková, veronika.brichackova@cerna-louka.cz, 727 813 655

hodokvas-na-hrade-2022hodokvas-na-hrade-2022hodokvas-na-hrade-2022hodokvas-na-hrade-2022hodokvas-na-hrade-2022hodokvas-na-hrade-2022hodokvas-na-hrade-2022hodokvas-na-hrade-2022
Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Byty Ostrava !!! Loděnice Ostrava

© 2019 - 2022 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů