Slezkoostravský hrad

AKCE ZRUŠENA

Hledej pramen vody

U příležitosti Světového dne vody připravila společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s. (OVAK) ekologický projekt Hledej pramen vody. Ten je určen pro žáky 4. a 5. tříd ostravských základních škol. Na Slezskoostravském hradě proběhne velké finále soutěžících a slavnostní vyhlášení výherců.

Projekt Hledej pramen vody je zábavnou formou s motivací soutěže, která má mladší generaci říci, že voda je nejcennější tekutina a je třeba s ní podle toho nakládat a chránit její zdroje.

Nejúspěšnější tři třídy celého projektu budou oceněny dárkovými poukazy v hodnotách 15.000 Kč, 10.000 Kč a 10.000 Kč. Následně každý jednotlivec z vítězného týmu získá atraktivní věcnou cenu.

Dále budou vyhodnoceny 3 nejlepší týmy za teoretickou část pohárem HLEDEJ PRAMEN VODY VODOEinstein. Za nej aktivity na FB předá společnost OVAK zástupci školy daného týmu pohár HLEDEJ PRAMEN VODY e-Chytré hlavičky.

První část projektu je teoretická a je vyhlášena u příležitosti Světového dne vody (22.3.). Každá úspěšně zaregistrovaná třída obdrží začátkem března 2020 celkem 4 soutěžní úkoly souvisejících s tématem „voda“. Jejich úspěšné, skupinové školní či domácí, vyřešení je vstupenkou do velkého finále.

Druhá část se uskuteční 29. 5. 2020, a to zábavnou formou na Slezskoostravském hradě, kde rovněž proběhne slavnostní vyhlášení celého projektu.


Kontakty:

Organizátorem akce je společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s.

Silesian Ostrava Castle

In guides, encyclopedias, maps and hopefully in memory of some people I do have a name: Silesian Ostrava castle. However, it seems to me that I am not taken very seriously. It feels as if Ostrava did not have a past until it was created with coal and iron…

Winter in the Silesian Ostrava Castle

  • The castle will be closed due to technical reasons from 6th of January to 31st of March 2020 (included)
  • For the reason of CORONA virus the Silesian castle is closed now. Thank you for your understanding! 

 

Follow us and find out more!

Slezskoostravský hrad Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava Ostravainfo

© 2019 - 2020 Černá louka s.r.o.