Slezkoostravský hrad

Nabídka pro školy

Chystáte se hrad navštívit se školní skupinou? Zvolit je možné edukační program s průvodcem nebo samostatnou prohlídku, na kterou si můžete vytisknout speciální pracovní listy.

1. edukační program

Středověký den na Slezskoostravském hradě je edukační program, jehož cílem je žákům a studentům přiblížit život na hradě v období vrcholného středověku. Žáci a studenti v doprovodu s edukátorem navštíví celkem pět stanovišť (erbovní síň - šlechtic; síň purkrabího - purkrabí/kastelán; kapli - kaplan; zbrojnici - zbrojnoš a improvizovanou kuchyni - služebnictvo) reprezentujících skladbu hradní společnosti a zároveň i celkové středověké společnosti.

Na každém stanovišti se dozví od edukátora formou výkladu, ale i formou workshopu, o každodenních povinnostech jednotlivých členů hradní společnosti. Žáci se seznámí se středověkou kuchyní, budou si moci vyzkoušet pečetění typářem, psaní brkem a potěžkají si repliky středověkých zbraní. Na závěr programu se školáci vžijí do role obránců a pokusí se ubránit hrad před útočníky.

Cena: 50 Kč/žák, doprovod zdarma
Koná se za každého počasí. Program probíhá z větší části v uzavřených místnostech.
K dispozici dostanou žáci pracovní list, který je bude provázet celým programem.
Doba trvání: 1,5 hodiny
Počet žáků na program: do 25
Kdy: po dohodě s edukátorem, začátky v 10.00

Pro rezervaci programu se obracejte na lukas.czopik@slezskoostravskyhrad.cz

  Workshop pečetění. Práce s typářem a pečetním voskem.     

2. samostatná prohlídka

Pro ZŠ a SŠ jsou k dispozici speciální pracovní listy, které byly vytvořeny na základě prostor Slezskoostravského hradu. Žáci a studenti se prací s textem v expozicích a prostorách hradu dozví nejen o historii hradu, ale i o dalších zajímavostech a aspektech středověkého období.

Pracovní listy pro žáky 1. stupně doplníme v nejbližší době, děkujeme za pochopení..

Ke stažení:

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Loděnice Ostrava

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů