Slezkoostravský hrad

Vánoční čas na Slezskoostravském hradě

8.12.2022

V sobotu 3. prosince byla zahájena výstava betlémů, která potrvá až do 8. ledna 2023. Díky výstavy je hrad otevřen denně vč. pondělí od 9 do 18 hodin. Výjimkou bude Štědrý den a Silvestr, kdy nás můžete navštívit pouze do 14:00. Výstavu najdete v hradní galerii, kde je současně provozován i bar, ve kterém se můžete zahřát horkou čokoládou, čajem nebo punčem. Galerie není přístupná bezbariérově.

Tu pravou vánoční atmosféru načerpáte o víkendu 10. a 11. prosince. Hrad bude otevřen oba dny otevřen 9 hodin, od desáté hodiny dopolední se pak můžete těšit na bohatý program. V sobotu to bude například zpívání a Studio G, pohádka Myška Klárka, veverka Terka a kapřík Karlík. V neděli zase vyprávění o Vánocích pro malé i velké, představení Půjdem spolu do Betléma nebo pohádka Divadélka Ententýky. Během celého víkendu se děti mohou těšit na soutěže.

Součástí třetího adventního víkendu bude Ježíškova pošta, lití olova, stánek s pečenými kaštany nebo ukázky ražby mistra pregéře. Mezi dalšími stánky se objeví svařák, punč, královská medovina, ovocná vína, čokoláda, bramboráky (také bez lepku) dezerty, uzeniny či sýry. 

Doprovodný program si užijete také ve Velkém a Malém sále. Kromě prodeje vánočního zboží a dekorací zde budou připraveny dílničky pro děti, vosková dílna - odlévání a výroba svíček nebo malování na obličej.

V hradní věži je až do 8. ledna k vidění výstava Stejnokroje a výstroj legionářů, která bude od 10. prosince doplněna o vánoční pohlednice a fotografie z legií. Současně bude v sobotu výstava doprovázena od 12 do 16 hodin živým povídáním členů Československé obce legionářské - Jednoty Ostrava, kteří návštěvníky obohatí informacemi o tom, jak legionáři trávili Vánoce.

Zpět

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Loděnice Ostrava

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů