Slezkoostravský hrad

Betlémy se vrací na Slezskoostravský hrad

22.11.2022

Adventní čas je již za dveřmi a my bychom vás tak rádi pozvali na vernisáž k Vánoční výstavě. Vernisáž se uskuteční 3. prosince od 15:00. S vánočními písněmi zde vystoupí frýdecko místecký sbor Catena Musica.

Po tomto slavnostním zahájení bude výstava přístupná denně od 9 do 18 hodin až do 8. ledna 2023 (výjimkou bude Štědrý den a Silvestr, tedy 24. 12. a 31. 12., kdy bude otevřeno pouze do 14:00). K vidění budou dřevěné i papírové betlémy převážně ze soukromých sbírek z Moravskoslezského kraje. Některé exponáty jsou však zapůjčené taky z muzeí.

Zajímavostí je betlém z Valašského muzea, který vznikl v rámci řezbářského sympozia a každou figurku vyrobil jiný řezbář. Převážná část vystavených papírových betlémů je pak ze soukromé sbírky pana Stanislava Dostála z Přerova. Jeho sbírka čítá na 700 kusů, ale na hradě bude vystaven pouze zlomek.

Kromě betlémů se na výstavě dozvíte něco o vánočních zvycích a tradicích a také o vzniku betlemařské tradice a své znalosti si děti i dospělí mohou ověřit v připraveném kvízu!

K dispozici bude po celou dobu výstavy také bar s punčem a horkou čokoládou. Výstava je přístupná v rámci běžného vstupného na hrad.

Jste srdečně zváni.

Zpět

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Loděnice Ostrava

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů