Slezkoostravský hrad

Novinky na hradě

20.7.2022

V úterý 19. 7. 2022 bylo na nádvoří slavnostně otevřeno nové dětské hřiště. Má podobu dvouhlavého draka a bylo spolufinancováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu "Překračujeme hranice". Potěší hlavně malé návštěvníky, kteří si navíc mohou vzít i brožuru s pracovními listy a zpestřit si tak návštěvu hradu.

Drak

Starší děti (cca od 9 let) mohou na hradě najít poklad! Ten tady ukryl jistý rytíř Jan. Co pro nalezení pokladu udělat? V dřevěném stojanu u vstupu si vyzvedněte hrací listy. Doporučujeme vzít si s sebou tužku. Vyluštěte tajenku, která vám napoví, kde je truhla s pokladem ukrytá. Přijít musíte i na kód k zámku. No a pak už je odměna vaše.

Hra

Dospělí návštěvníci, hlavně z řad milovníků historie, jistě ocení prostory ve sklepení. Kromě mučírny a zbrojnice je zde nově umístěn model, představující podobu hradu zhruba v polovině 19. století. Součástí malé výstavy jsou čtyři tabule, které podrobněji popisují historický i stavební vývoj Slezskoostravského hradu, představí jeho významné majitele a zobrazují rovněž tematické fotografie.

Expozice ve sklepení

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Zpět

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Loděnice Ostrava

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů