Slezkoostravský hrad

Jazz Open Ostrava vyvrcholí na hradě

4.6.2024

Již 18. ročník hudebního festivalu Jazz Open Ostrava odstartuje 6. června. Jeho závěrečný koncert proběhne 20. června právě na Slezskoostravském hradě.

Významná hudební událost se snaží ukázat jazzovou hudbu ve všech jejích podobách. V minulosti na festivalu vystoupily hvězdy nejenom z České republiky, ale také ze zahraničí - Panamy, Ekvádoru, Švýcarska, Francie, Brazílie, USA či Anglie.

Letos festival zahájí 6. června koncert -123 Minut v klubu DOCK. Kapela představí novinky z připravované desky. Prolíná žánry jako soul, groove, jazz, blues či funky v jedinečné improvizované podobě.

Další část festivalu proběhne v klubu Parník ve čtvrtek 13. června. Do síně slávy bude letos uveden Jan Spálený, legenda československé hudby. Hraje střídavě na trombón, tubu, barytonsaxofon a kornet.

Jazz Open myslí i na mladé talentované hudebníky. Letos tak představí mladou a mimořádně talentovanou ostravskou bubenici Kristýnu Sibinskou. Ta nyní studuje na Berklee College of Music v Bostonu, kde získala stipendium pro výjimečně nadané hudebníky. Ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava vystoupí se svou kapelou Last Phrase 18. června.

Hned o den později, 19. 6., proběhne v klubu DOCK Jazz Jam Session. Pravidelné jazzové jamy se v Docku konají každou 3. středu v měsíci, tentokrát to bude pod záštitou samotného festivalu.

Finále festivalu Jazz Open Ostrava proběhne ve čtvrtek 20. června od 19 hodin na Slezskoostravském hradě. V 19 hodin se o první část večera postará ostravská formace Borise Urbánka, Boris Band Combination. Kapela zde pokřtí živé album BBC - Made in Ostrava, záznam z loňského koncertu. Po jejich boku vystoupí hosté - Michito Sanchez, americký perkusista, který vystupoval mimo jiné po boku Rolling Stones nebo Eltona Johna a Omar Kabir, americký trumpetista, saxofonista a trombonista.

Vrcholnou událostí pak bude zakončení večera Prince Tribute Show. Jedinečná šance slyšet naživo členy The New Power Generation s písněmi Prince. Na jednom pódiu vystoupí umělec Phil Lassiter, umělec oceněný Grammy, známý svými spolupracemi s legendárními jmény americké hudby a dánská baskytaristka a zpěvačka Ida Nielsen. Oba byli členy Princovy kapely The New Power Generation. Vystoupí nejprve se svými songy a na závěr předvedou největší hity legendárního Prince.

Kompletní program včetně dalších informací najdete na webu festivalu, aktuality můžete sledovat na FB a IG.

 

Zpět

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Loděnice Ostrava

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů