Slezkoostravský hrad

Výstava České korunovační klenoty na dosah

4.1.2024

Vážení návštěvníci,

od soboty 3. února bude na hradě k vidění unikátní výstava mistrovských replik Českých korunovačních klenotů. O Českých korunovačních klenotech se v ČR učí každý obyvatel a říká se, že každý správný Čech by je měl alespoň jednou za život i spatřit. Originál exponátů je však vystavován pouze jednou za cca 5 let a exponáty je možné spatřit jen na malý okamžik.

Proto vznikla jedinečná putovní výstava "České korunovační klenoty na dosah", která návštěvníkům umožní tento unikátní poklad do detailu poznat bez jakéhokoli rušení a prohlédnout si jejich mistrovské repliky. V Moravskoslezském kraji bude výstava ve své kompletní podobě vůbec poprvé!

Autorem znamenitých replik je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků - Jiří Urban. Realizoval například šperky pro anglickou královnu Alžbetu II. Na výrobě se podíleli také manželé Blanka a Matúš Cepkovi.

V průběhu února bude otevřena pouze výstava. Od března pak výstavu můžete zhlédnout zvlášť nebo i s prohlídkou celého hradu. Více informací o vstupném v sekci Otevírací doba a vstupné bude zveřejněno v nejbližší době.

Hned v neděli 4. února se uskuteční tradiční Masopust na hradě. Výstava bude z organizačních důvodů v průběhu konání akce uzavřena.

V případě konání některých akcí může být výstava klenotů uzavřena. Doporučujeme sledovat sekci Aktuality nebo naše sociální sítě, kde budeme o nepravidelném uzavírání výstavy informovat. 

Děkujeme za pochopení.

Zpět

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Loděnice Ostrava

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů