Slezkoostravský hrad

Tradiční studentský Majáles se blíží

3.4.2023

Studentské oslavy příchodu jara, které mají v Ostravě dlouholetou tradici, jsou už za rohem. Vyvrcholením oslav je právě Majáles Ostrava, který je každoročně pořádán studenty z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity.

V tomto roce studenti oslaví tento svátek 13. května na Slezskoostravském hradě, kde si organizace Younie připravila 3 scény (HSF System Stage, Veolia stage, DPO Electro Stage). Mezi největší lákadla 27. ročníku bude patřit skupina Mig 21, která se na Majáles Ostrava vrací po čtyřech letech. Pro fanoušky rapu se představí Marpo & Troublegang, Gleb, Raego a Rest. Své chytlavé písničky doveze také Thom Artway společně s kapelou a o zábavu v raggae stylu se postará formace ve složení Cocoman & Dr. Kary & Messenjah. Představí se také punková Mucha, taneční Malalata, rockoví Hentai Corporation a ostravská alternativní stálice The Truth Is Out There. Sestavu DJs poté doplní čtveřice Upfockerz společně s MCs Brejchus & Tubs, No Money, Joshu4 a Fantek & Pex.

Největší hvězdou letošního Majálesu Ostrava, která vystoupí na DPO Electro stage, bude DJ Dimension. Aktuálně jedno z největších DnB jmen. Tvůrce hitů jako Desire, Saviour, Generator nebo Whip Slap má na kontě milionové streamy po celém světě a řadí se tak k absolutní špičce svého řemesla.

Vstupenky jsou v předprodeji za pouhých 350 Kč a můžete je zakoupit na webových stránkách Majálesu: https://www.majalesostrava.cz/vstupenky/.

Čekání na Majáles Ostrava studenti z Younie zkrátí doprovodným programem. Ten začne ve středu 5. 4. 2023 v novém City Kampusu Ostravské univerzity, kdy začne Zahájení Majálesového měsíce. Těšit se můžete na 3 hudební vystoupení včetně kapely Neminem, která vyhrála lokální ostravské kolo soutěže University Band Contest. Vystoupí také nadějná zpěvačka Nika a o zábavu se v závěru programu postarají Fredy & Krasty. Dále se můžete těšit na doprovodné akce:

Escape game – úniková hra | 11. 4. 2023 | Rádio Kolej VŠB-TUO

Quizz Battle – souboj znalostí | 19. 4. 2023 | Aula OU

Beer Pong & Chill – hra beerpong | 26. 4. 2023 | Minigolf koleje VŠB-TUO

DJ Contest – DJ show | 3. 5. 2023 | Minigolf koleje VŠB-TUO

Majálesový průvod | 13. 5. 2023 | Centrum Ostravy

Majálesová afterparty | 13. 5. 2023 | BARRÁK music club

Majáles Ostrava by neproběhl bez partnerů. Generálním partnerem pro tento rok je HSF System. „Obě ostravské univerzity i jejich univerzitní či studentské aktivity podporujeme dlouhodobě. Stavíme na podpoře různých sportovních a kulturních akcí včetně těch hudebních. Majáles Ostrava je pro nás srdeční záležitostí, v jejíž centru stojí ostravští studenti a jejich pestrý mimostudijní život. S kolegy se na Majáles moc těšíme, a to nejen na jeho skvělý hudební program. Přímo v areálu postavíme FUN zónu a také se připojíme do průvodu. Osobní setkání se studenty je pro nás vždy inspirující,“ říká Jan Hasík, generální ředitel a předseda představenstva mezinárodní stavební skupiny HSF System.

Hlavním partnerem akce je firma Veolia a Dopravní podnik Ostrava. „Chceme být pro Ostravany volbou číslo jedna v přepravě. Vážíme si každého, kdo s DPO cestuje pravidelně a uvědomujeme si, že právě studenti tvoří významnou část našich cestujících. Propojením s letošním Majálesem na Slezskoostravském hradě jim chceme ukázat, že jsme moderním, ekologickým dopravcem, partnerem, který jim má nejen při cestování, ale i při volbě budoucího povolání co nabídnout. Těšíme se na vás na DPO Electro stage, v DPO baru, doubledeckeru nebo našem promo stánku,“ říká Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva dopravního podniku DPO.

Majáles je podporován i městem Ostrava. „Velmi mne těší, že i přes nepřízeň posledních let se rozhodli i letos studenti uspořádat klasický květnový Majáles. Moc mne těší, že tak svou aktivitou přispívají ke kulturnímu a univerzitnímu dění ve městě,“ říká náměstkyně primátora pro oblast kultury a vzdělávání a odboru kultury a školství Andrea Hoffmannová. Dalšími podporovateli je Moravskoslezský kraj a Slezská Ostrava. „Těší mě, že se Majáles před několika lety vrátil na Slezskoostravský hrad a zařadil se mezi tradiční akce, které se zde konají. Ze strany městského obvodu může tato akce počítat nejen s finanční podporou. Jsme hrdými partnery této akce, kterou pořádají sami studenti vysokých škol. Zatímco v řadě měst se Majáles stal ryze komerční akcí, v Ostravě se stále jedná hlavně o studentský svátek. To je určitě pozitivní a věřím, že studentským svátkem tato akce zůstane i v dalších letech,“ uvedl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

Velkou podporu má také od Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity. „Majáles. Na jeho jedinečnou atmosféru vzpomíná každý vysokoškolák, tradiční oslavy mládí a krás studentského života k vysoké škole jednoznačně patří. Naši pozornost si zaslouží o to víc, když jej stále dělají studenti, jen ti dokážou držet krok s dobou a naplňovat ty nejaktuálnější trendy a potřeby mladých,“ říká Jitka Jitřenka Navrátilová, tisková mluvčí Ostravské univerzity a vedoucí oddělení komunikace a popularizace.

Hlavním mediálním partnerem je Rádio Čas, Forum Nová Karolína a Magazín Patriot.

Zpět

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Loděnice Ostrava

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů