Slezkoostravský hrad

Jaroslav Dušek (Sláva strojů a měst) - Barrák music hrad

Živé divadelní představení na Slezskoostravském hradě

Ostravská premiéra divadelního představení pod názvem Sláva strojů a měst. 

Jak oslnivý název představení naší civilizace! Jaký piedestal pro prezentaci našich slavných výdobytků, činů, pokroku! Jaká to chlouba tomu všemu! Avšak chyba lávky. Tento název divadelního představení Jaroslava Duška je sžíravý jako kyselina sírová syčící a ničící vše, kam dosáhne.


„Účelem práce je dílo, ale zhotoviti dobré dílo je těžké, neboť dobré dílo jest uměním - ale ne každý člověk je umělcem." 
Příběh německého redaktora a dvou amerických inženýrů u českého včelaře vyvolá plodné střetávání zcela odlišných přístupů k životu a k tvořivosti. "Protože jde o včely, mělo by jít o chutnou a pikantní tragikoMEDii, bzučivou grotesku, která občas žahne laskavým žihadlem," vysvětluje Jaroslav Dušek, režisér a představitel mnoha postav, včetně těch ženských. Na inscenaci se kromě improvizátora Jaroslava Duška podílí také Petr Nikl a Ondřej Smeykal.


"V noci se mně zdálo, že se svítící pruh mléčné dráhy na nebi zkroutil do velikého otazníku a volá na mne - proč..." 
Mnislav Zelený (Literární noviny 2/2019) Jsem vnitřně šťasten, že mám ne podobné, ale doslova stejné pochopení pro nesmysly strojů a měst, které si nás obtáčejí kolem svých prstů, které si nás zotročují, a ještě si budeme myslet, jak jsme spokojeni, jak jsme na tom vyzráli. Jsem vnitřně šťasten, že tyto přírodní moudrosti, které už padesát let načerpávám od amazonských indiánů, vysloveně souzní s Duškovými myšlenkami, potažmo s myšlenkami Jaromíra Rašína. ... A Dušek? Vůbec nepřekvapil, už proto, že vždy překvapí.

 

Hrají: Jaroslav Dušek, Petr Nikl, Ondřej Smeykal

Datum premiéry: 13. prosinec 2019
Autor divadelní hry: Jaromír Rašín
Režie: Jaroslav Dušek
Scéna: Petr Nikl
Hudba: Ondřej Smeykal
Kostýmy: Kateřina Melenová
Žánr: Divadelní komedie
Délka: 130 minut

 

Od 22.6. 2020 platí další rozvolnění pro kulturní akce! Maximální počet návštěvníků na akci je stanoven na 1000 lidí, povinnost nosit roušky je zrušena v případě, že návštěvníci budou stát od sebe alespoň 2 metry, což prostor na Slezskoostravském hradě umožňuje. Pokud k sobě budou stát návštěvníci méně než 2 metry, pak je nutné roušky opět nasadit a nosit.

Aktuální vyjádření k epidemiologickým opatřením.

Koncert je součástí měsíční hudebně-divadelní produkce, která se uskuteční na Slezskoostravském hradě pod názvem Barrák music hrad, který organizuje Barrák music club ve spolupráci s Černá louka s.r.o., Livemusic Agency za podpory Outlet Arena MoraviaRádia ČasRádia Čas Rock a TV Rebel. Oficiálním pivem akce je Radegast.

Více na info na www.barrakmusichrad.cz a na facebooku.

Vstupné:

Vstupenky v předprodeji za 530 Kč v síti Ticketstream.

Vstupenky budou k dostání také na místě po otevření areálu. Vstupné zůstává stejné.


Kontakty:

Marcel Palovčík

+420 732 263 084
marcel@barrak-club.cz


Ke stažení:

TZ Barrák Music Hrad.pdf (0.16 MB)

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Byty Ostrava !!! Loděnice Ostrava

© 2019 - 2021 Černá louka s.r.o.