Slezkoostravský hrad

AKCE ZRUŠENA

Hledej pramen vody

U příležitosti Světového dne vody připravila společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s. (OVAK) ekologický projekt Hledej pramen vody. Ten je určen pro žáky 4. a 5. tříd ostravských základních škol. Na Slezskoostravském hradě proběhne velké finále soutěžících a slavnostní vyhlášení výherců.

Projekt Hledej pramen vody je zábavnou formou s motivací soutěže, která má mladší generaci říci, že voda je nejcennější tekutina a je třeba s ní podle toho nakládat a chránit její zdroje.

Nejúspěšnější tři třídy celého projektu budou oceněny dárkovými poukazy v hodnotách 15.000 Kč, 10.000 Kč a 10.000 Kč. Následně každý jednotlivec z vítězného týmu získá atraktivní věcnou cenu.

Dále budou vyhodnoceny 3 nejlepší týmy za teoretickou část pohárem HLEDEJ PRAMEN VODY VODOEinstein. Za nej aktivity na FB předá společnost OVAK zástupci školy daného týmu pohár HLEDEJ PRAMEN VODY e-Chytré hlavičky.

První část projektu je teoretická a je vyhlášena u příležitosti Světového dne vody (22.3.). Každá úspěšně zaregistrovaná třída obdrží začátkem března 2020 celkem 4 soutěžní úkoly souvisejících s tématem „voda“. Jejich úspěšné, skupinové školní či domácí, vyřešení je vstupenkou do velkého finále.

Druhá část se uskuteční 29. 5. 2020, a to zábavnou formou na Slezskoostravském hradě, kde rovněž proběhne slavnostní vyhlášení celého projektu.


Kontakty:

Organizátorem akce je společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s.

Slezskoostravský hrad

V průvodcích, v encyklopediích, mapách a snad aspoň v paměti některých lidí mám jméno: Slezskoostravský hrad. Ale přijde mi, že nijak zvlášť vážně brán nejsem. Jako by snad Ostrava ani neměla minulost, jako by snad vlastně vznikla až s uhlím a železem...

 

SEZÓNA 2020 NA SLEZSKOOSTRAVSKÉM HRADĚ    

  • Nové hradní expozice.
  • Od 19.6. 2020 ŽIVÉ kulturní akce opět na hradě. 

 

Sledujte nás a dozvíte se více!

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard

© 2019 - 2020 Černá louka s.r.o.