Slezkoostravský hrad

Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě

Akce Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě je zaměřena na popularizaci přírodních a technických věd mezi žáky základních a středních škol, ale také mezi širokou veřejností.

Hrad bude otevřen od 8.30 do 13.00 zdarma, po skončení akce bude hrad uzavřen.

Přírodní a technické vědy se v současnosti netěší přízni mladých lidí, i když se jedná o velmi perspektivní obory. Jsou často považovány za něco hrozného, něco co se nedá naučit. Touto akcí chtějí pořadatelé ukázat, že přírodní a technické vědy mohou být i krásné a zábavné a také, že se jedná o velmi potřebné obory lidské činnosti. Letošní, v pořadí již 18. ročník, se uskuteční v úterý 25. června 2024 od 8:30 do 13:00.

Hlavní atrakcí tradiční akce bude více než 30 stánků tvořících tzv. chemický jarmark rozmístěný v celém areálu hradu, u nichž budou návštěvníci moci zhlédnout nebo si i sami vyzkoušet zajímavé a velmi atraktivní experimenty (od klasických barevných ohňů a výbuchů, přes různá fyzikálně chemická kouzla až třeba k experimentům s luminiscencí). Současně bude pro návštěvníky organizována řada chemických a přírodovědných her a soutěží a matematických hrátek pro děti i dospělé o drobné ceny. V areálu budou rovněž prezentovány školy, organizace a firmy podílející se na akci.

Srdečně jsou k účasti zvány školy i široká veřejnost.

Vstupné:

zdarma

Černá louka Vyhlídková věž nové radnice Ostrava
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard Loděnice Ostrava

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů